Інтерв'ю Феодосіївського сільського голови Миколи Пянчука для видання «Нове передмістя»

Дата: 24.03.2021 13:55

Біографічна довідка Миколи Пянчука

• Посада — голова Феодосіївської територіальної громади

• Дата народження — 1 січня 1973 року

• Освіта - вища, НУБіП, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

• Сімейний стан — одружений

1. Ваше життєве переконання, головний принцип, який сповідуєте?

- Бути ефективним і потрібним людям. Я завжди радію з того, що мої знання та вміння приносять людям користь.

2. Які якості найбільше цінуєте в інших? А в собі?

- У людях я ціную практичність і відповідальність. Ці ж риси ціную і в собі.

3. Чим захоплюєтеся, як любите відпочивати?

- Мої захоплення - це гірський туризм та активний відпочинок.

4. Подія, що змінила Ваше життя?

- Перше обрання мене на посаду сільського голови.

5. Кому довіряєте?

- Свою довіру просто так не роздаю.

6. Кому із сучасників симпатизуєте, вважаєте взірцем для себе та інших?

- Вважаю дуже корисним досвід людей, котрі мають не менш як 50 років за плечами, але сучасна молодь цікава також у плані підходів до вирішення проблем.

7. Чи є громада, позитивний досвід якої хотіли б перейняти?

- Ми вивчаємо позитивний досвід усіх громад, однак, у багатьох питаннях Феодосіївська громада є першопрохідцем, тому досвід, який ми отримуємо, є унікальним.

8. Ваше бачення: "плюси" та "мінуси" децентралізації по-українськи?

- Серед плюсів - передача повноважень на місця, а з мінусів можу назвати неповну готовність країни до таких масштабних змін, наприклад, технічна неготовність.

9. На Вашу думку, які проблеми сіл Феодосіївської громади потребують першочергово розв'язання?

- Надання якісних адміністративних і медичних послуг мешканцям громади. Ми маємо оптимізувати процес зміни засновників вторинної ланки медичних закладів у селах із метою надання послуг людям, які потребують медичної допомоги вже зараз.

10. Ви маєте досвід роботи сільським головою, з якими новими викликами зустрілися, очоливши таку велику громаду?

- Передусім - це налагодження комунікації з мешканцями, які звикли до діяльності сільських рад і дещо вороже налаштовані до змін.

11. Ваш секрет успішного розвитку громади?

- Секретом є спілкування з людьми без посередників. Якщо у людей є проблеми, то їм варто йти до мене та спільно їх вирішувати. Я відкритий та готовий до спілкування з кожним мешканцем.

12. Ваше бачення, як залучити інвестиції, як зробити, щоб бізнес прийшов у села Феодосіївської ТГ?

- Передусім потрібно створити стратегію розвитку громади, маючи інформацію про кожне село, його резерви.

13. На Вашу думку, як має розвиватися передмістя столиці?

- За ознаками розвитку міста та його жителів можна вважати, що наша громада може стати місцем туристичного відпочинку мешканців столиці.

14. (Ставлю це питання всім представникам влади). Чому досі не відбулося українське "економічне диво"?

- Маємо визнати, що в Україні значний сегмент бізнесу працює у межах "тіньової економіки", тому держава має створити необхідні умови для нормального розвитку економіки та виходу бізнесу з "тіні".

15. На Вашу думку, що найкраще загартовує людину?

- Найкраще загартовує людину робота.

16. Що змінили б у своєму житті?

- Нічого не змінював би. Радий тому, що життя дає мені можливість бути корисним людям.

17. Без кого/ чого не уявляєте свого життя?

- Без дружнього спілкування та підтримки сім'ї.

18. Найбільше багатство  це …?

- Здоров'я та життєвий досвід.

19. Улюблена книга/ улюблений фільм?

- Книга — "Вовкодав" Марії Семенової, фільм - "У бій ідуть тільки "старики".

20. Ваша найбільша мрія?

- Мрія —відвідати усі континенти світу.