НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС «БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА»

Дата: 25.11.2021 14:27

Щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України».

Це єдиний діючий загальнонаціональний проєкт з відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році з конкурсу «благодійник року», а в розширеному форматі конкурсу «Благодійна Україна – проводиться з 2012 року.

Мета конкурсу: розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.

Завдання Конкурсу:

• популяризація благодійництва, меценатства та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик;
  • відзначення кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року;
  • інформування суспільства про кращі практики благодійної діяльності;
  • популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності.

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.

Переможців визначають у шістнадцятих основних, трьох індивідуальних та чотирьох спеціальних номінаціях.

Основні колективні номінації:

1. Благодійність великого бізнесу
  2. Благодійність середнього та малого бізнесу
  3. Корпоративна благодійність
  4. Колективне волонтерство
  5. Всеукраїнська благодійність
  6. Регіональна благодійність
  7. Місцева благодійність
  8. Благодійність в охороні здоров’я
  9. Благодійність в освіті та науці
  10. Благодійність у культурі та мистецтві
  11. Благодійність у соціальній сфері
  12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля
  13. Благодійність у захисті України
  14. Благодійність неурядового сектору
  15. «Добро починається з тебе»
  16. «Молодіжні благодійні ініціативи»
  17. Благодійна акція року
  18. «Платформа добра»
  19. Інноваційність в благодійності

Індивідуальні номінації:

1. Благодійник року
  2. Волонтер року
  3. Менеджер року у сфері доброчинності

Спеціальні номінації:

1. Медіа і благодійність
  2. Допомога з-закордону
  3. Народний благодійник

Кожна конкурсна заява оцінюється незалежною Національною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться навесні 2021 року у Києві.

Основні етапи Конкурсу «Благодійна Україна – 2021»:
I етап – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення регіональних етапів конкурсу (до 31 грудня 2021 року);

II етап – прийом проектних ініціатив (з 29 вересня 2021 року – до 7 березня 2022 року);
III етап – оцінювання проектних ініціатив Національною Експертною радою (до середини квітня 2022 року);

IV етап – оголошення переможців Конкурсу (середина – кінець квітня  2022 року);
V етап – нагородження переможців (кінець квітня – травень 2022 року).

Відзнакою  переможця в окремій номінації конкурсу є «Ангел добра» – унікальна керамічна  статуетка ангела, декорована багатим національним орнаментом і оздоблена бурштином. Авторський бурштиновий «Ангел добра» – спільна розробка Асоціації «Український бурштиновий світ» та українських майстрів.

Оголошення результатів Національного конкурсу «Благодійна Україна» відбувається на підсумковій прес-конференції, а оголошення переможців – під час урочистої церемонії, яка щорічно відбувається в Києві навесні наступного року за звітним. Переможці нагороджуються спеціальними відзнаками «Ангел добра», дипломами та призами, встановленими Оргкомітетом  і партнерами конкурсу.

Керівні органи Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2021»:

Організаційний комітет – постійно діючий робочий орган конкурсу, який забезпечує його проведення, пов’язаних з ним заходів  та діяльність керівних органів конкурсу.

Голова Оргкомітету – Олександр Максимчук, Президент Асоціації благодійників України.

Наглядова рада – презентує конкурс, приймає стратегічні рішення з проведення конкурсу, здійснює консультування та нагляд за роботою Організаційного комітету і Національної експертної ради.

Голова Наглядової ради – Анжеліка Рудницька, співачка, мисткиня, журналіст, волонтер, громадський діяч.

Національна експертна рада – визначає переможців та лауреатів  на загальнодержавному та регіональному рівнях конкурсу.

Голова Національної експертної ради – Марина Криса, президент Благодійного фонду «Приятелі дітей»

Медіа-рада – сприяє популяризації теми благодійності в Україні в засобах масової інформації.

Голова Медіа-ради – Лариса Мудрак, медіа-експерт і волонтер.

Ділова рада – популяризує конкурс та благодійність у діловому середовищі. Голова Ділової ради – Володимир Демчак,  президент  «Української торгово-промислова конфедерації»

Детальніше про умови конкурсу можна дізнатися за посиланням https://blagoukraine.org/about.html?format=html&lang=ukr