ДСНС НАГАДУЄ!
ДСНС НАГАДУЄ!
правила безпечного поводження із індивідуальними газобалонними установками
Будь-який газовий балон - є джерелом підвищеної небезпеки. Тому споживачам, яким доводиться мати справу з ними, необхідно бути уважними і дотримуватися правил безпеки при їх використанні.
Загалом до основних причин вибухів балонів з газами належать: перегрів балонів, несправність запобіжних пристроїв, удари посудини під час неправильного транспортування або перенесення, наповнення балонів газом, для яких вони не призначені, заповнення понад встановленої норми; забруднення вентилів мастилами та інші.
На випадок відсутності електро- та газопостачання звертаємо увагу на недопущення використання газобалонного обладнання в багатоквартирних будинках, адже це може призвести до вибуху чи виникнення пожежі!!!
Газобалонні установки всередині житлових будинків (квартир) допускається тільки в будинках до двох поверхів включно.
Розміщення газобалонного устаткування не допускається:
- у житлових кімнатах; у цокольних та підвальних поверхах (підвалах);
- у приміщеннях, під якими є підвали та погреби, і вхід до них здійснюється з цих приміщень;
- на балконах та лоджіях; у приміщеннях без природного освітлення та іншими приміщеннями з масовим перебуванням людей (більше 50).
В одному приміщенні дозволяється встановлювати один балон місткістю 50л. Відстань від газового балона до газової плити слід передбачати не менше ніж 0,5 м, до радіатора опалення або печі - не менше одного метра.
Зовні будинків газобалоне обладнання повинне розміщуватися в шафах, що замикаються, і які зроблені з негорючих матеріалів або під кожухами, що замикаються і закривають верхню частину балонів та регулятор.
ПАМ’ЯТАЙТЕ:
Зберігання і застосування в квартирах балонів зі скрапленим газом може призвести до вибуху та пожежі в квартирі і руйнування будинку. Для повного згоряння 1 куб. м газу необхідно 10 куб.м повітря, якщо це природний газ (метан), і 27 куб.м повітря для зрідженого газу (пропан-бутану). Якщо не забезпечити приплив повітря в повному обсязі, то в процесі горіння буде виділятися чадний газ (оксид вуглецю, СО). Чадний газ дуже отруйна речовина, здатна навіть в мізерно малих концентраціях з’єднуватися з кров’ю, і накопичуючись викликати отруєння. При наявності 0,5% чадного газу в об’ємі приміщення вже через 20 хвилин людина може отримати смертельне отруєння!!!
За інформацією ДСНС України!