Громадський бюджет

З 1 по 30 вересня 2021 року Феодосіївська територіальна громада оголошує про початок конкурс проектів у рамках Громадського бюджету.

Щоб стати учасником конкурсу достатньо заповнити заявку та зібрати 15 підписів від мешканців громади, які готові підтримати проекту на відкритому голосуванні.

Подати заявку на конкурс може будь-яка особа, яка досягла 14-річного віку.

Бюджет конкурсу: 500 тисяч гривень.

Бюджет одного проекту:

- малі проєкти до  50 тисяч гривень

- великі проекти від 80 до 100 тисяч гривень.

Кінцевий термін подачі заявок: 1 жовтня 2021 року.

Що ж таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення громади та/або голосування за них.

Будь-який житель України може подати проект, пов’язаний з покращенням життя у Феодосіївській громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2022  року.

Проекти для фінансування за рахунок коштів Громадського бюджету можуть подавати громадяни України віком від 14 років.

Проекти подаються авторами в паперовому вигляді у приміщення колишніх сільських рад або в електронному вигляді надіславши пакет документів на електронну пошту feodos_gromada@ukr.net  з поміткою «Громадський  бюджет».

Чому це може бути цікавим мешканцям Феодосіївської громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток Феодосіївської громади територіальної громади;
  2. Кожен житель громади вирішує, на що саме йдуть виділені кошти;
  3. Голосування відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проектів;
  4. Вже наступного року Феодосіївська громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації Громадського бюджету?

1. Мешканці України оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог та подають їх до розгляду;
  2. Мешканці громади голосують за подані проекти;
  3. Сільська рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок місцевого бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації Бюджету участі?

1. Подання проектів 01.09.2021 – 30.10.2021

(Автор залишає проектну заявку в електронному вигляді або у приміщеннях сільської ради).

• Розгляд ідей робочою групою (до 31.10.2021)

(Виконавчий орган ради розглядають проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку).

• Голосування за подані проекти (з 01.11.2021 до 12.11.2021)

(Мешканці громади голосують. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбільшу кількість голосів).

• Оголошення проектів-переможців (22.12.2021)

(Переможцями будуть проекти, що набрали найбільшу кількість голосів та в межах загального бюджету, що виділено на Громадський бюджет).

• Реалізація проектів-переможців Бюджету участі – 2022 рiк.

Які проекти можуть бути подані (тематика проектів)?

• Покращення інфраструктури громади
  • Культура. Освіта. Спорт
  • Соціальний захист. Волонтерство
  • Інші

Як реалізувати ідею за кошти Громадського бюджету?

1. Заповни бланк друкованої заявки. Обери назву та тематику, стисло опиши ідею проекту, проблематику та рішення цієї проблеми;
  2. Розрахуй бюджет проекту;
  3. Збери підписи від 15 жителів громади, які підтримують проект;
  4. Подай всю необхідну документацію (заявку, бюджет проекту та бланк із зібраними підписами) до Феодосіївської сільської ради;
  5. Збери найбільшу кількість голосів і контролюй реалізацію проекту.

Положення про громадський бюджет ТУТ

Скачати зразок заяви ТУТ