Уряд перерахує українцям пенсії — затверджено законопроєкт

Дата: 27.01.2021 16:52

Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт про індексацію пенсій для всіх пенсіонерів із 2022 року — він буде переданий на розгляд до ВРУ. Про це повідомляють в Уряді сьогодні, 27 січня 2021 року.

Так, законопроєкт стосується вдосконалення пенсійного законодавства з метою зростання пенсійного забезпечення громадян. Із 2022 року не пізніше 1 березня передбачається щорічна індексація пенсій.

У Кабміні зазначають, що це врегулює несправедливість, коли окремим категоріям громадян пенсії не індексувалися кілька років.

З 2022 року буде проводитися індексація пенсій за «спеціальними» програмами, які були вилучені з об'єктів індексації у 2017 році. До цієї категорії входять військовослужбовці, державні службовці та інші категорії пенсіонерів на загальних умовах.

Також законопроєкт встановлює достроково пенсії за віком українцям за півтора року до досягнення ними пенсійного віку, у разі якщо трудовий договір з ними розірваний через реорганізацію виробництва або інших умов.

Передбачено і пенсії матерям (батькам) тяжкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність.

Нагадуємо, що на сайті громади є покрокова інструкція щодо оформлення субсидії.