Як отримати лікарські препарати за програмою «Доступні ліки»?

Дата: 24.02.2021 15:23

Що таке «‎Доступні ліки»‎?

Це програма, за якою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безкоштовно чи з незначною доплатою.

Як отримати безоплатні ліки?

Спершу потрібно звернутись до сімейного лікаря та отримати рецепт. Надалі варто завітати до аптеки з позначкою «‎Доступні ліки»‎, де зможете отримати необхідні препарати безкоштовно чи з певною доплатою.

Як отримати рецепт за програмою «‎Доступні ліки»?

Для цього необхідно прийти на прийом до сімейного лікаря, з яким підписана декларація. Без декларації скористатись програмою неможливо. Після цього лікар проводить обстеження та виписує рецепт, за яким можна купити ліки.

Якщо закінчились безкоштовні ліки у аптеці?

У такому разі пацієнт може зачекати надходження ліків у аптеку, звернутись до іншої чи обрати іншу торгову марку ліків і доплатити різницю.

Які препарати пацієнт отримує безкоштновно, а за які повинен доплатити?

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, що подав заяву на участь в програмі. Такий препарат пацієнт зможе отримати безкоштовно.

Дорожчий препарат пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.

Ліки, ціна на які перевищує ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

Зі списком безоплатних препаратів можна ознайомитись тут.