У громаді відкрили пам’ятний знак на честь святого Феодосія Печерського

Дата: 16.05.2021 13:08

Сьогодні у селі Ходосівка відкрили пам’ятний знак на честь святого Феодосія Печерського, іменем якого названа наша громада.

Під час урочистої церемонії відкриття голова Феодосіївської громади Микола Пянчук зазначив, що особистість Преподобного Феодосія Печерського є прикладом скромності і людяності.

«Навіть, будучі у сані ігумена – найвищому статусі, він з терпінням і повагою ставився до всіх людей, не зважаючи на їх соціальний статус. І сьогодні кожен член територіальної громади має наслідувати його приклад» - наголосив Микола Пянчук.

За словами голови громади подібні пам’ятні знаки планують встановити у кожному селі Феодосіївської громади.

Існує легенда, що Феодосій Печерський під час паломництва до Лаври зупинявся у поселенні, яке у майбутньому стало називатися Ходосівка, де копав криниці, в яких ніколи не вичерпувалася вода.

У Ходосівці і досі збереглася цікава пам’ятка старовини – це джерело-криниця на честь святого Феодосія Печерського.

Висловлюємо  слова подяки організаторам заходу, меценатам та усім причетним до відкриття меморіального знаку.