ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ для підприємств, установ та організацій – споживачам теплової енергії (лікувальним, дошкільним, навчальним та іншим закладам соціального призначення)

Дата: 06.08.2021 10:23

З метою належної та своєчасної підготовки теплових мереж, теплових пунктів та місцевих систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання (далі - ГВП) до роботи в осінньо-зимовому періоді 2021/22 року, попередженню відмов у системах теплоспоживанняпід час проходження опалювального періоду, Держенергонагляд нагадує про необхідністьвиконання наступних заходів, згідно вимог Правил підготовки теплових господарств доопалювального періоду (далі – ППТГдоОП), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово- комунального господарстваУкраїни від 10.12.2008 р. № 620/378:

• затвердити розпорядчим документом плани організаційно-технічних заходів зпідготовки теплових господарств, що знаходяться у власності або господарському віданні (за договором), до роботи в опалювальному періоді з призначенням відповідальних осіб заїх виконання;
  • уточнити приєднані теплові навантаження, виконати перерахунок гідравлічного режиму (за необхідності);
  • забезпечити відповідність розмірів встановлених розрахункових лімітнихзвужувальних пристроїв, їх пломбування теплопостачальною організацією;
  • провести ремонтні та профілактичні роботи на тепловикористальних установках,теплових мережах, системах теплоспоживання у необхідних обсягах;
  • провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових тагідравлічних режимах роботи систем теплоспоживання;
  • виконати гідравлічні випробування теплових мереж, систем опалення та ГВП на щільність та міцність, провести їх промивку;
  • виконати шурфування теплових мереж або застосувати інші методи контролю їх стануз метою з’ясування ступеню корозійного пошкодження трубопроводів;
  • відновити антикорозійне покриття та теплову ізоляцію на трубопроводах теплових мереж;
  • привести у справний технічний стан обладнання та засоби вимірювальної технікивузлів керування, розташованих в теплових пунктах;
  • укомплектувати відповідні підрозділи обслуговувальним персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації відмов усистемах теплоспоживання;
  • укомплектувати теплові пункти та робочі місця обслуговувального персоналутехнічною документацією;
  • провести перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період за участю представників Держенергонагляду у встановлені терміни, згідно вимог розділу Х ППТГдоОП.

Заздалегідь письмово повідомити Управління Держенергонагляду у Київській областіщодо термінів роботи комісії з визначення стану готовності підпорядкованих  теплових  господарств  до роботи  в опалювальний період з наданнямрозпорядчого документу щодо затвердження складу комісії.

Крім того, рекомендуємо у разі потреби звернутися до Управління Держенергонаглядуу Київській області стосовно залучення державних інспекторів до огляду (оцінки) технічного стану енергетичного устаткування з метою надання рекомендацій щодо покращення технічного стану та організації експлуатації теплофікаційного устаткуваннясистем тепло споживання.

У разі виникнення питань звертатись до Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Київській області, вул. Кирилівська, 62б,

м. Київ, 04080:

Державний інспектор з енергетичного нагляду Роман Зозуля, тел: 097 942 0469; 063 193 26 15; e-mail: ZozuliaR@sies.gov.ua

Державний інспектор з енергетичного нагляду

Андрій Євфратов, тел: 066 144 76 00; e-mail: YevfratovA@sies.gov.ua