Порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайної ситуації!

Дата: 11.08.2021 13:32

Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення, а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках, включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирена та уривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім!»

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.

Прослухавши інформацію, кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

Повідомлення включає інформацію:

• про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення;
  • території (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), які потрапляють в зону ураження;
  • порядок дій населення, яке знаходиться на цій території;
  • іншу важливу інформацію.

Кожний громадянин, який перебуває на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника суб’єкта господарської діяльності, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома, під час виникнення надзвичайних ситуацій він повинен:

— тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор, щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;

— повідомити про отриману інформацію сусідів;

— постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

— провести у квартирі або будинку протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, водопостачання, електропостачання), підвищити захисні властивості приміщень: зачинити вікна, ущільнити їх;

— мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).

Якщо сигнал застав вас у транспорті (магазині, театрі, на ринку тощо), уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.