Вогнеборці нагадують громадянам правила безпечного обігріву помешкань

Дата: 12.11.2021 10:00

У період похолодання та з початком опалювального сезону, зазвичай, різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. Часто до цього призводить  необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їх несправність, перевантаження електромереж тощо. У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян. Адже підготовка котлів, печей, димоходів та обігрівачів до безпечної роботи це — безпосередній обов’язок мешканців будинків.

Аби запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:

• перед початком та впродовж опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі;

• біля кожної печі, перед топковим отвором на горючій підлозі, слід прикріпити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м;

• печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;

• не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

• не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;

• не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, оскільки електромережа може не витримати перевантаження;

• не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

• забороняється використовувати електронагрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;

• не залишайте увімкненими електронагрівальні пристрої під час виходу з будинку;

• не паліть у ліжку.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області