У Феодосіівській громаді вшанували пам’ять жертв голодоморів. Фото
Сьогодні, 26 листопада, жителі Феодосіївської громади вийшли на мітинги для вшанування пам’яті жертв голодоморів. Ця трагедія не оминула жодного нашого села та жодної оселі. Сьогодні люди вийшли на мітинги, щоб згадати про найжахливіші сторінки нашої історії, які ми не маємо права забути. До пам’ятних заходів долучилися голова Феодосіївської громади Микола Пянчук зі своїм заступником Максимом Білоусенком, секретар сільської ради Анатолій Походня, депутати, працівники установ та підприємств громади.
Свою сумну статистику померлих має кожне село нашої громади. Про це свідчать листи-спогади свідків тих страшних подій.
“Наші матері розповідали, як сюди підводами звозили мертвих з села. Просто скидали в одну яму та закопували. Зі 162 загиблих в нашому селі від голоду у 1932-33 роках, 61 - були дітьми.” - розповіли учасниці колективу “Гвоздівчанка” на братній могилі з хрестом, яка досі існує на сільському кладовищі Гвоздова.
І такі братні могили є на майже кожному кладовищі у Феодосіївській громаді. У Рославичах навіть зберігся дерев’яний хрест, який поставили при похованні односельців у 1932-33 роках.
У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України - однієї з найродючіших країн світу. Тривалий час, правда про Голодомор перебувала під суворою забороною розголошення. І лише після здобуття Україною незалежності, ця тема повертається до пам’яті народу. Події цих років потребують глибокого переосмислення, широкого вивчення, дослідження масштабів трагедії та гідного вшанування пам’яті мільйонів українців.
“Ми зібралися, щоб згадати про найжахливіші сторінки нашої історії, які ми не маємо права забути. Не було ні війни, ні посухи, лише зла воля одних людей проти інших. Ми маємо робити все, щоб захистити нашу країну та більше ніколи не допустити подібних подій. Для цього, в першу чергу, ми маємо зберегти пам’ять про Голодомор.” - сказав Микола Пянчук.
Завтра, в останню суботу листопада, о 16:00 годині, українці запалюють свічку на вікні, в знак пам’яті про мільйони жертв злочину геноциду, вчиненого більшовицьким окупаційним режимом в Україні у 1932-1933 роках.