Народний аматорський хор «Лісова пісня» відзначив своє 25-річчя

Дата: 17.01.2022 15:23

15 січня народний аматорський хор “Лісова пісня” Центру культури села Лісники відсвяткував 25-річницю від дня створення.

“Хор “Лісова пісня” ось уже 25 років доводить нам, що душа українця - це пісня. Бажаю вам і надалі дарувати нашій громаді свої пісні та виховувати молоді покоління справжніми українцями. Дякую вам за вашу багаторічну творчість.” - привітав колектив секретар Феодосіївської сільської ради Анатолій Походня.

Після чого він вручив усім учасникам персональні подяки від голови Феодосіївської громади Миколи Пянчука за їх вагомий внесок у розвиток національної культури.

Ювілярів привітали начальник Відділу гуманітарного розвитку Микола Неруш, директор Центру культури Феодосіївської громади Анна Клименко, староста села Лісники Олександр Кочерга, депутати Феодосіївської громади Оксана Самойленко, Володимир Осадчий, Олександр Гладуш, настоятель храму села Лісники отець Іоанн.

Найцінніші дарунки – свої виступи, підготували колективи закладів культури Феодосіївської громади: народний аматорський ансамбль “Гвоздівчанка” (Гвоздів), вокальний колектив “Гармонія” (Іванковичі), ансамбль української пісні “Барви осені” разом з учасниками вокально-інструментального гурту “Човен”, солісти вокальної студії “Тріумф” Катерина Клименко та Влада Войтюк (Ходосівка), “Водограй”, ансамбль спортивного танцю “Дивограй”(Ходосівка), солістка вокальної студії “Sun voise” Марічка Горячківська, учасниця ФЕГ “Лісовичок” Дана Тархуні разом з Любомиром Присяжним. Своїм творчим виступом до вітань долучився вокальний ансамбль “Сузір’я” Чабанівського будинку культури.

Довідково:

Історія “Лісової пісні” почалась досить цікаво. Перший сільський голова Лісників Григорій Сагач неймовірно любив українську пісню та мріяв створити потужний хор у власному селі. Тож, аби зібрати учасників колективу, він надіслав повістки своїм односельцям, які розділяли його любов до народних пісень. Допомагала йому в цьому тодішня головний бухгалтер сільської ради Надія Шевченко. Вона ж надалі стала і старостою хору.

Художнім керівником тоді став Василь Подолян. Талановитий музикант, який і заклав міцний фундамент колективу, що уже налічував 12 жителів Лісників.         В січні 1997 року хор вперше увійшов з Різдвяними щедрівками,  вертепом та щирими привітаннями до Лісниківських осель, де їх зустрічали напрочуд радісно. Жителям настільки сподобалась ідея, що одразу ж після свят до колективу долучилися ще 23  учасники.

Другим керівником хорового колективу став Микола Демченко,  який доклав багато зусиль, щоб вивести “Лісову пісню” на нові творчі вершини.

А після нього, ось уже 12 років, керівником хору є  Валентин Сластьон - соліст Державного академічного ансамблю пісні й танцю Національної Гвардії України, викладач Київського Національного університету культури і мистецтв.

22 роки разом з колективом працює баяністом-концертмейстером талановитий музикант, лауреат багатьох мистецьких конкурсів Геннадій Козлов. Це він прикрашає кожен музичний твір, бо як ніхто інший відчуває душу української пісні.

Зараз у “Лісовій пісні” налічується 25 учасників. Це різні за віком та професіями  жителі села, які дбають про українську пісенну традицію.

У репертуарі колективу понад 200 творів, в яких оспівується історична спадщина українського народу, любов до Батьківщини. За свій творчий доробок хор постійно отримує грамоти, відзнаки, різноманітні подяки та є лауреатом багатьох районних й обласних творчих конкурсів.

З 2003 року “Лісова пісня” офіційно має звання народного аматорського  хору.

Вітаємо учасників хору, їх керівника Валентина Сластьона і акомпаніатора Геннадія Козлова з творчим ювілеєм. Бажаємо здоров’я і натхнення для подальшого розвитку колективу!