Що таке тероборона та хто відповідає за її організацію?

Дата: 25.01.2022 14:03

Територіальна оборона України  це система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

Фото ілюстративне

Відповідно до Закону України «Про оборону України», територіальну оборону на всій території України організовує Генеральний штаб Збройних Сил України, а на території областей – обласні державні адміністрації (в межах своїх повноважень).

Основні завдання і заходи щодо підготовки та ведення територіальної оборони України визначені у Законі України “Про основи національного спротиву”, який прийнятий 16 липня 2021 року за №1702-ІХ, та вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

“Феодосіївська громада активно співпрацює з центральним штабом територіальної оборони в необхідному обсязі. Обороноздатний осередок жителів громади інформується для подальшої співпраці. Спочатку ми залучаємо людей з військовим досвідом. Відповідальні за це особи призначені та діють згідно з інструкціями.” - повідомляє голова ГО “Феодосіївський кордон” Олексій Гордієнко.

За його словами, спостерігаються випадки, коли в деяких селах громади люди намагаються зібрати загони тероборони самостійно: “це говорить лише про те, що люди готові боронити рідну землю і безумовно це позитивний момент. Та ми діємо відповідно до загальнонаціонального плану тероборони, який реалізується поетапно. Про можливість та необхідність залучати добровольців надалі усіх буде проінформовано. Тож просимо зберігати спокій. Ситуація під контролем.”

Для додаткової інформації:

(голова ГО “Феодосіївський кордон” Олексій Гордієнко)