Обухівський районний відділ № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області інформує

Дата: 18.02.2022 12:52

Для підвищення рівня поінформованості та обізнаності суспільства про роботу пробації, завдання та основні напрямки роботи уповноваженого органу з питань пробації інформуємо про Обухівський районний відділ № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області.

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ …

• забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
• надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
• організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
• пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
• допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

• особа, щодо якої складається досудова доповідь;
• особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
• особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
• особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
• звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років; особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

• можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
• збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

• збереження роботи та житла;
• позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

• убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
• справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

• зниження злочинності;
• зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
• позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
• дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

• Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
• Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
• Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров”я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

ДОДАТКОВО: Запрошуємо всіх небайдужих для співпраці з уповноваженим органом
пробації в якості волонтерів.

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи.

З урахуванням досвіду роботи, освіти, моральних, ділових якостей, висловлених пропозицій та побажань волонтера пробації, волонтер може долучатися до участі у таких видах діяльності як:

– здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених;
– проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

–складання та реалізація індивідуальних планів роботи із засудженими;
–проведення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими;
–надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим;
–надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
–реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
– реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Разом ми зможемо побудувати ефективну волонтерську мережу, що сприятиме забезпеченню безпеки у суспільстві.

Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:  вул. Алли Горської, 4-А, м. Васильків, 08601, Обухівський районний відділ №1 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області.

Начальник відділу: Амброз Тетяна Василівна, підполковник внутрішньої служби
Заступник начальника відділу: Окружко Олександр Анатолійович, майор внутрішньої служби
Контактні дані: адреса: вул. Алли Горської, 4-А, м. Васильків, 08601
електронна скринька: kv19_ probation@ukr.net