Пам'ятка населенню щодо попередження пожеж в екосистемах

Дата: 23.02.2022 09:28

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Причиною 90% пожеж в природних екосистемах є діяльність людини.

У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість громадян, що призводить до різкого зростання джерел вогню. Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь наступних правил пожежної безпеки:

• не кидайте сірників, що горять і недопалків;
  • розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику;
  • покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
  • пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею.

Тому, обов’язково, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе на небезпеку.

Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером „101”!

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області