Надавачі житла можуть отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Дата: 18.05.2022 13:03

30 квітня 2022 року набули чинності зміни, внесені до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Управління «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Феодосіївської сільської ради (далі – управління ЦНАП) визначено органом, якому надано повноваження приймати такі заяви.

Важливо!

Отримати компенсацію можуть фізичні особи власники житла приватного житлового фонду (громадяни України віком від 18 років), які безоплатно надали житло у користування внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Компенсація надається з дня розміщення ВПО, але не раніше дати взяття їх на облік ВПО, за адресою відповідного житлового приміщення.

Власник житлового приміщення повинен своєчасно здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги.

До управління ЦНАП можуть звернутися власники житла, що знаходиться на території Феодосіївської сільської територіальної громади.

Заяви приймаються у:

Головному офісі ЦНАП (с. Хотів, пл. Паширова, буд. 2) починаючи з 23.05.2022 року

Порядок та спосіб подання документів: особисто, за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу.

Суб’єкт надання послуги: Київська обласна військова адміністрація

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ:

Крок 1. Власнику житлового приміщення перед зверненням до ЦНАП необхідно внести відомості про своє житло до веб-ресурсу «Прихисток» (https://prykhystok.gov.ua).

Крок 2. Власник не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО повідомляє про розміщення у своєму житловому приміщенні ВПО, шляхом подання до ЦНАП відповідної заяви, до якої додаються:

документ, що посвідчує особу заявника;

реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника;

документ, що посвідчує право власності заявника на житлове приміщення;

копії документів, що посвідчують особу всіх розміщених ВПО.

Крок 3. У разі припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості, власник житла зобов’язаний подати до ЦНАП відповідну заяву про зміни в день, коли вони відбулися.

Крок 4. З 01 по 05 число місяця, наступного за звітним, власник житла разом з розміщеними у нього ВПО подають заяву на виплату компенсації за формою згідно додатку 1 до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 (зі змінами).

До заяви додаються:

• довідка з реквізитами банківського рахунку за стандартом IBAN для зарахування суми компенсації;
  • копії документів, що підтверджують наявність соціального статусу у ВПО (довідка медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності або пенсійне посвідчення із зазначенням відомостей щодо інвалідності, посвідчення багатодітної сім’ї, посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) захисника і захисниці України).

Всі копії документів, що надаються разом із заявами, мають бути завірені підписом власника (уповноваженого представника).