За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА

Дата: 02.11.2022 20:40

https://rada.info/upload/users_files/04412583/1bd8773a65cbb0f92eac601fd303550a.jpgВідповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 26.09.2022 №11.2.1-6/3906 пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 02 вересня 2015 року № 667 її визначено центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.

Головною метою ідентифікації та реєстрації тварин є встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України, попередження обігу тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров’я тварин та пов’язаних із цим захист здоров’я людей.

Законодавство з ідентифікації та реєстрації тварин визначає основні засади та порядок, а саме:

- обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації тварин в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів – протягом 7 днів від народження для великої рогатої худоби, овець і кіз, протягом 60 днів від народження або перед вибуттям з господарства для свиней;

- проведення реєстрації даних про господарства, переміщення, забій, облік тварин у господарствах фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- забезпечення задоволення потреб споживачів відповідної тваринницької продукції (м’ясо, молоко) щодо придбання якісних та безпечних продуктів харчування.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи, власник може звернутися до державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання, юридичної особи до структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» за адресою: м. Київ,вул. Старокиївська, 10-Г, корпус-А, тел. 044-344-70-53.