Київські регіональні електромережі підготували 5-ть лайфхаків розумного використання електроенергії
ДТЕК Київські регіональні електромережі дав корисні поради зі скорочення витрат на електроенергію. Для цього в нагоді стануть електролічильники «день-ніч», завдяки яким можна розраховуватись за спожиту електроенергію вночі з 50% знижкою. Також фахівці підготували лайфхаки з енергоефективності, які дозволяють знизити кількість спожитої електроенергії в місяць та допомогти енергосистемі країни.
Одним з найефективніших способів знизити витрати є багатозонні лічильники обліку електроенергії, що дозволяють до 50% скоротити витрати на електрику за рахунок знижки на нічне споживання (23:00 – 7:00).
Дієві лайфхаки з розумного електроспоживання, як можна зекономити на електриці, а також допомогти енергосистемі країни:
- При виборі побутової техніки слід надавати перевагу такій, що має клас енергоспоживання А, А+, А++, А+++. Вона більш енергоефективна, а отже споживатиме менше кіловатів, роблячи те саме, що й інші але менш енергоефективні пристрої.
- Активно використовуйте нічний режим енергоспоживання. Вмикайте або використовуйте функцію «відкладеного старту» потужних приладів (бойлери, посудомийні та пральні машини, кондиціонери та інші) після 23:00.
- У вечірні години (з 16:00 до 23:00) намагайтесь не використовувати кондиціонер. Включайте його в енергоефективному режимі, не охолоджуючи кімнату нижче 23˚C. Увімкніть режим "" для підтримки комфортної температури.
- Замініть на світлодіодні усі лампи в оселі. У порівнянні з лампам розжарювання вони споживають електрики в десять разів менше, випромінюючи таку ж кількість світла. Тобто якщо у вас у будинку десять ламп розжарювання, то замінивши їх усі на світлодіодні, вони будуть освітлювати ваше приміщення так само, але усі 10 споживатимуть світло як одна стара лампа.
- Розумно ставтеся до споживання електрики. Не охолоджуйте кондиціонером приміщення, де наразі вас немає. Вмикайте світло лише там, де ви перебуваєте. Не користуйтеся одночасно кількома енергоємними приладами (праска, чайник тощо) разом - включайте їх почергово, щоб розподілити навантаження.