ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ВОДОЙМАХ

Дата: 03.08.2023 16:30

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ВОДОЙМАХ

З метою попередження нещасних випадків Управління ДСНС України у Київській області наголошує на дотриманні правил безпечного відпочинку біля водойм.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення правил поведінки на воді дітям.

Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води:

- купатися найбезпечніше в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/с, температурі води - не нижче 18оС, повітря - не нижче 24оС;

- діти повинні купатися обов'язково тільки під наглядом дорослих;

- вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

- не можна запливати за обмежувальні знаки;

- слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

- якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

- не треба купатися довго, краще купатися кілька разів по 20-30 хв.;

- не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

- не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

- купатися рекомендовано вранці i ввечері;

- не слід купатися наодинці;

- не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;

- не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

- категорично забороняється купання в нетверезому стані

- в технічних водоймах купання заборонене.

- відпочивати на воді у світлу частину доби.

- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.

- заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

- у воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

- після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

- не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

- перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

- пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

На воді забороняється:

• Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей. У місцях, заборонених для купання, повинні бути встановлені щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!», а небезпечні місця на акваторії позначаються віхами або буями з написом «НЕБЕЗПЕЧНО!».
  • Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
  • Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
  • Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
  • Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
  • Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.
  • Вживати спиртні напої під час купання.
  • Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.
  • Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
  • Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
  • Подавати помилкові сигнали небезпеки.
  • Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.

Варто пам'ятати, що вода помилок не прощає, тому додержання зазначених правил та вимог безпеки дозволить Вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об'єктів.

Пам’ятайте, що найбільш дієвий превентивний метод – це ваша власна обачність!

Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей і не нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо. Нехай Ваш відпочинок буде здоровим, радісним, безпечним.