Функція «Шеринг»: як спростити ідентифікацію для отримання послуг у ЦНАП

Дата: 12.12.2023 10:24

Цифрові документи дають можливість отримати ті ж самі послуги ЦНАП, що і паперові. І відтепер, у ЦНАП Феодосіївської сільської ради, при подачі заяви на одержання адміністративної послуги, заявник може ідентифікуватися скориставшись функцією «шеринг», якщо в смартфоні є авторизований мобільний застосунок ДІЯ.

Що таке «шеринг»?

«Шеринг» дозволяє поділитися цифровою копією документів, які є в мобільному застосунку:

• Паспортом громадянина України (ID-картка);
  • Закордонним паспортом громадянина України;
  • Довідкою про присвоєний ідентифікаційний номер платника податків.

Для здійснення ідентифікації, передачі копій у ЦНАП, заявнику достатньо відкрити відображення свого паспорта у застосунку ДІЯ, натиснути на документ, повідомити 13-ти значний код адміністратору та підтвердити запит на передачу копії цифрового документа.

Після підтвердження громадянином документ потрапляє до системи електронного документообігу “АСКОД”, яка забезпечує надання адміністративних послуг в ЦНАП Феодосіївської сільської ради.

На підставі цифрових документів можна здійснити ті ж операції, що й з паперовими документами.

Покрокова інструкція:

КРОК 1. Відкрийте застосунок "ДІЯ" на смартфоні чи планшеті та авторизуйтесь.

КРОК 2. Оберіть необхідний документ (наприклад паспорт, тощо) та натисніть на нього.

КРОК 3. Натисніть на напис "штрих-код" та продиктуйте 13-ти значний код адміністратору ЦНАП.

КРОК 4. Ви отримаєте запит від ЦНАП на «шеринг» документів та натискаєте "Продовжити".

КРОК 5. В наступному активуєте "галочку" погоджуючись з передачею документів та натискаєте "Надіслати через Дію".

Після цього ви отримаєте повідомлення про те що ваші документи передані до ЦНАП.

Хочемо нагадати, як ми писали раніше, у ЦНАП Феодосіївської сільської ради можна одержати паспорт громадянина України і паспорт для виїзду за кордон.