Інформаційно-роз’яснювальний матеріал від Головного управління ДПС у Київській області

Дата: 05.01.2024 15:00
Кількість переглядів: 47

Де дізнатись реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету можна дізнатись у Центрах обслуговування платників податків, на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/) та на офіційному субсайті відповідного територіального органу ДПС.

Платники податків Київщини з актуальними реквізитами рахунків можуть ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДПС у Київській області за посиланням: https://kyivobl.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Про особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг платниками ПДВ - резидентами Дія Сіті

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що відповідно до п.п. 197.1.33 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання резидентами Дія Сіті шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет, у тому числі шляхом надання доступу до віртуальних класів, освітніх ресурсів, освітніх послуг у галузі інформаційних технологій, у тому числі послуг з надання вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти за такими спеціальностями, як комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології, комп’ютерна інженерія, кібербезпека, наука про дані, а також послуг з надання інших видів освіти, а саме: навчання комп’ютерній грамоті (цифровій грамотності), що включає послуги з навчання цифровій грамотності, розробленню, модифікації, тестуванню та технічній підтримці програмного забезпечення, у тому числі комп’ютерних ігор, навчання бізнес-аналізу (для цілей розроблення, модифікації, тестування та технічної підтримки програмного забезпечення), побудові графічних інтерфейсів, організації процесів з контролю якості, системному адмініструванню, проектному менеджменту, розробленню документації (для цілей розроблення, модифікації, тестування та технічної підтримки програмного забезпечення).

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

У який термін платники податку мають подати податкову декларацію про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків,  що 01 січня 2024 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, яка триватиме до 01 травня 2024 року.

Відповідно до п.п.49.18.4 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, платники податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайняті особи (фізичні особи-підприємці та особи що провадять незалежну професійну діяльність) мають подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 01 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ.

З метою отримання податкової знижки, податкова декларація про майновий стан і доходи подається по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року -  п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ.

Платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду - п.179.3 ст.179 ПКУ.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Відокремлений підрозділ ЮО

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що згідно п.п.14.1.30 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, поняття відокремлені підрозділи, з метою оподаткування, вживається у значенні, визначеному Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ), а для розділу IV ПКУ вживається у визначенні Господарського кодексу України (далі – ГКУ).

Відповідно до п.1 ст.95 ЦКУ, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи - п.2 ст.95 ЦКУ.

Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення - п.3 ст.95 ЦКУ.

Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності.

Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань - п.5 ст.95 ЦКУ.

Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону - п.4 ст.64 ГКУ.
Відповідно до ст.9 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» у ЄДР містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема, дані про відокремлені підрозділи юридичної особи.

Відомості, що містяться в ЄДР, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, ФОП, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах - п. 4 ст. 10 Закону № 755.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Де отримати інформацію про наявність/відсутність податкового боргу фізичній особі - громадянину

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків,  що фізична особа - громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію про наявність/відсутність податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua та через офіційний вебпортал ДПС.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ».

У приватній частині Електронного кабінету в режимі «Стан розрахунків з бюджетом» користувач має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів/платежів (дані інтегрованої картки платника).
Суми заборгованості перед бюджетом позначено червоним кольором.

У разі виникнення у платника податкового боргу, загальна сума якого перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060грн.), контролюючий орган надсилає такому платнику податкову вимогу.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Про бланк Податкової декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Київській області з метою своєчасного та якісного проведення кампанії декларування доходів громадян повідомляє, що у відкритій частині Електронного кабінету платника (доступ до якого здійснюється без застосування кваліфікованого електронного підпису), що розміщений на офіційному вебпорталі ДПС, у вкладці «Бланки звітності» оприлюднено актуальні форми (бланки) звітності.

Зокрема, бланк Податкової декларації про майновий стан і доходи (Ідентифікатор форми F0100214) з додатками, розміщено за посиланням:

 https://cabinet.tax.gov.ua/form/view/F0100214.

Нагадуємо, що форму Податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.08.2023 № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873). 

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

При отриманні яких доходів у платника податку не виникає обов'язок щодо подання податкової декларації

Головне управління ДПС у Київській області у зв’язку з початком кампанії декларування доходів громадян, отриманих протягом 2023 року, повідомляє, що пунктом 179.2 ст.179 Податкового кодексу України передбачено, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації виконано і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував:

-доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з цим Кодексом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

-доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;

-доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього Кодексу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

-доходи у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 цього Кодексу.

Також податкова декларація не подається у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.

У разі якщо платник податку зобов'язаний подавати податкову декларацію відповідно до інших положень цього Кодексу, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені цим пунктом.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Своєчасна та повна сплата єдиного внеску забезпечує фінансування державних соціальних програм

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що статтею 46 Конституції України передбачено право громадян на соціальний захист, який забезпечується завдяки сумлінній та своєчасній сплаті єдиного внеску.

Єдиний внесок є основним джерелом фінансування соціальних видатків, які гарантуються державою для незахищених верств населення.

Своєчасно сплачений єдиний внесок дозволяє державі забезпечувати  право громадян на соціальний захист на випадок безробіття, від нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань,  гідне пенсійне забезпечення та інші  соціальні виплати. 

Своєчасна та повна сплата єдиного внеску – це виявлення поваги           роботодавця до трудового колективу  та  до кожного з найманих працівників, прояв реальної турботи про них та інвестування в їх майбутнє: гідні пенсії, фінансування гарантованих державою соціальних обов’язків та стандартів, це запорука добробуту та гарантія соціального захисту населення.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Дії СГ, у разі несправності програмного реєстратора розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що у разі несправності програмного реєстратора розрахункових операцій (далі - ПРРО) суб’єкту господарювання необхідно встановити вид несправності та:

- якщо несправність повязана з порушенням роботи програмного забезпечення (далі – ПЗ), то слід оновити версію ПЗ ПРРО та повторити процедуру закриття зміни;

- якщо виявлена несправність самого пристрою (пошкодження), то слід подати Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (J/F 1316701) (додаток 2 до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок)) (далі –Повідомлення за ф. № 2-ПРРО) з позначкою про несправність та після відновлення роботи пристрою подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (за ідентифікатором форми J/F 1316605) (додаток 1 до Порядку) з позначкою про відновлення роботи;

- якщо пристрій викрадено або втрачено, - слід подати Повідомлення за ф. № 2-ПРРО з позначкою про крадіжку. У такому випадку реєстрація викраденого/втраченого ПРРО скасовується. Для відновлення проведення розрахункових операцій необхідно зареєструвати новий ПРРО, якому у встановленому порядку буде присвоєно фіскальний номер.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних