У Феодосіївській громаді вшанували пам’ять Тараса Шевченка.

Дата: 11.03.2024 10:11

9 березня – 210 років з дня народження Великого Кобзаря – письменника, художника, духовного батька української нації, рядки творчості якого відгукуються в серці кожного українця й дотепер.
На знак вшанування пам’яті просвітителя українського народу, в громаді відбулися символічні заходи.

До 210 річниці від дня народження у бібліотеках громади оформлено тематичні полиці з літературною творчістю Великого Кобзаря.

В Хотівському академічному ліцеї імені Левка Лук'яненка 7 березня відбувся конкурс читців. У заході приняли участь діти, які навчаються в закладах освіти та культури Феодосіївської громади, а також творчі колективи клубних установ громади та всі охочі.
Головою журі був Петро МАГА – народний артист України,  телеведучий, художній керівник театру «Особистості», наш земляк, який мешкає у селі Ходосівка. Членами журі також були Маргарита КРУПИНА – членкиня Національної спілки театральних діячів України, відмінниця освіти України, головна режисерка молодіжного народного театру «Екіпаж», актриса театру і кіно. Олена ЗАВАЛЬСЬКА –  директорка Київського обласного центр народної творчості  та культурно-освітньої роботи. Алла РАЩЕНКО – завідувачка відділу з основних видів діяльності Київського обласного центр народної творчості  та культурно-освітньої роботи.

Подяка всім учасникам конкурсу та педагогам, які готували дітей до конкурсу.

У приміщенні бібліотеки села Іванковичі 09 березня відбулася лекція про життя та творчість видатного українського поета, а також менш відомі аспекти Шевченкової спадщини, які залишаються актуальними і по сьогоднішній день.
Лекторкою виступила студентка Київського університету ім. Тараса Шевченка Вікторія Москаленко.

У часи відкритої війни росії проти нашого народу, Український Пророк звучить як ніколи гостро та дуже переконливо. Адже своїм словом говорить за наш народ і об’єднує борців за волю України:
"Боріться – поборете, Вам Бог допомагає! За вас правда, за вас слава, І воля святая!"