Інформаційно-роз'яснювальні матеріали від Головного управління ДПС у Київській області

Дата: 26.03.2024 23:32
Кількість переглядів: 172

Банківські реквізити для сплати податку на прибуток

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що інформацію стосовно банківських реквізитів для сплати податку на прибуток платники мають можливість отримати в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням КЕП, отриманого у будь-якого КНЕДП. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Казначейства в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України, оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС в рубриці Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).

Також для отримання банківських реквізитів для сплати податку на прибуток платники можуть звернутися до органу ДПС за основним місцем обліку.

 

Електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» - для зручності при поданні декларації

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що для зручності у Електронному кабінеті платника створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації.  

Е-сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.  

Часткове автоматичне предзаповнення декларації здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у ДРФО та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.  

Використання е- сервісу «Податкова декларація про майновий стан і доходи»:  

- скорочує час і витрати при поданні податкової декларації;  

- мінімізує помилки при заповненні декларації;  

- надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації.

 

Обчислення податку на нерухоме майно з об’єктів житлової нерухомості

ГУ ДПС у Київській області інформує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є  власники квартир площею понад 60 кв. метрів та приватних будинків площею понад 120 кв. метрів.

Фізичні особи повинні сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки протягом 60 днів із дня вручення їм податкового повідомлення - рішення. 

Власники квартир чи будинків у яких площі менші від зазначеної, а також   громадяни, житло яких зруйноване або виявилося непридатним для проживання внаслідок воєнних дій, або перебуває зараз на території активних воєнних дій чи тимчасово окупованій території, звільняються від сплати податку на нерухомість.

Більше інформації читайте тут.

 

Випадки, коли  дохід, отриманий ФО від продажу земельної ділянки, не підлягає оподаткуванню ПДФО

Головне управління ДПС у Київській області інформує,  що відповідно до п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 розд. IV Податкового кодексу України   не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума доходу, отриманого ФО у випадках продажу (обміну):

1) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного Кодексу України (далі – ЗКУ) залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації;

2) не частіше одного разу протягом звітного податкового року, та за умови перебування у власності платника податку більше трьох років:
 - земельної ділянки, яка продається разом із житловим будинком (квартирою, або їх частиною, кімнатою, садовим (дачним) будинком, об’єктом незавершеного будівництва), розташованим на ній;

- земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначені ст. 121 ЗКУ залежно від її призначення;

- земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, які перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.

Залишаємось на зв’язку:

 

Хто є платниками рентної плати за спеціальне використання води

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

- первинні водокористувачі – СГ незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також ФОП, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

-  СГ незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також ФОП, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Більше інформації читайте тут.

 

Комунікаційна податкова платформа –  засіб оперативного діалогу

з бізнес-спільнотою та громадськістю

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що для оперативного зворотного зв’язку з платниками податків створена Комунікаційна податкова платформа.

Податківці наголошують, що звернення від представників бізнесу та громадськості приймаються на електронну скриньку kyivobl.ikc@tax.gov.ua.

З питаннями стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, з пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою звертайтесь на Комунікаційну платформу, зазначивши суть питання, що потребує вирішення та контакти для зворотного зв’язку.  

 

 

Вчасна сплата ЄВ забезпечує можливість фінансування виплат пенсій та інших видатків соціального спрямування

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу платників,  які мають заборгованість зі сплати  єдиного внеску, на той факт, що починаючи з 01 серпня 2023 року відновлено застосування  штрафних санкцій та нарахування пені до  платників, які порушили терміни сплати ЄВ, які у разі подальшої несплати зростають - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум, а на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Інформацію щодо наявності заборгованості з ЄВ платник може дізнатися кількома способами:

-  скориставшись сервісом – Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua),

- через мобільний застосунок від ДПС «Моя податкова» (завантажується на телефони Android, iOS).

Звірку розрахунків можна здійснити у Центрі обслуговування платників податків за місцем своєї реєстрації, або звернутися до фахівців управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Київській області за телефоном: (044) 200-37-29.

Пам’ятайте, що вчасна сплата єдиного внеску забезпечує державі можливість фінансування виплат пенсій та інших видатків соціального спрямування.

 

 

Як скасувати проведену через ПРРО  розрахункову операцію з помилковою сумою

У разі формування розрахункового документа через ПРРО із помилковою сумою за розрахункову операцію, така операція скасовується шляхом наступної реєстрації операції «сторно» із реєстрацією такої операції на фіскальному сервері, формуванням фіскального номера розрахункового документа на таку операцію та зазначенням фіскального номера розрахункового документа, який сторнується.

Тобто операція «сторно», у зв’язку з помилково проведеною розрахунковою операцією ПРРО, виконується стосовно останнього чека до моменту реєстрації наступного розрахункового документа таким ПРРО (фіскальний касовий чек, Z- звіт).
Якщо ПРРО вже сформовано наступні розрахункові документи, то операція «сторно» не проводиться. Скасування помилково проведеної розрахункової операції через ПРРО здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми (формування видаткового чека).

Детально про проведення операції «сторно» та формування видаткового чека на ПРРО від ДПС описано Тут.

 

Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними операціями для цілей реєстрації платником ПДВ

ГУ  ДПС у Київській області нагадує, що якщо особа, яка відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої ст. 181 суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою - п. 182.1 ст. 182 ПКУ.

Згідно з розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20 %), ставками 7 і 14 %, нульовою ставкою ПДВ, та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

 

Підстави анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження.

Детально про підстави для анулювання ліцензій, визначені ст. 15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»,

описано Тут.

 

Розміри єдиного внеску у 2024 році

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що розміри єдиного внеску у 2024 році становлятьі:

- мінімальний розмір ЄСВ з 01 січня 2024 року  – 1562 грн за місяць,

 а з 01 квітня 2024 року  – 1760 грн за місяць (22% від мінімальної зарплати);

- максимальний розмір ЄСВ з 01 січня 2024 року  – 23430 грн за місяць, а з 01 квітня 2024 року –26400 грн за  місяць  (22% від 15 мінімальних зарплат).

Гарантією нарахуввння та сплати ЄСВ є легальна зайнятість, адже єдиний внесок сплачують роботодавці за належно оформлених працівників, а також ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність,.

 

Перереєстрація платника ПДВ: чи заповнюється у реєстраційній заяві

за ф. № 1-ПДВ поле  «Причини реєстрації»

Згідно з п.п. 4.2 п. 4 розд. ІV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233, для перереєстрації платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» у якій  повинен вказати підстави для перереєстрації згідно з п. 183.15 ст. 183 ПКУ (перетворення ЮО – платника податку, зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (П.І.П.) платника і не пов’язані з ліквідацією/реорганізацією платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку проводиться перереєстрація платника податку).

Причини реєстрації платником ПДВ або критерії, за якими платник відповідає вимогам розд. V ПКУ у реєстраційній заяві з позначкою «Перереєстрація» може не заповнюватись.

 

Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкт незавершеного будівництва

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості - п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПКУ.

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка - п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.

Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди, тощо) виникає з моменту завершення будівництва – част. 2 ст. 331 ЦКУ.

До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна). У разі необхідності така особа може укласти договір щодо об’єкта незавершеного будівництва після проведення державної реєстрації права власності на нього відповідно до закону (част.3 ст. 331 ЦКУ).
Враховуючи викладене, об’єкти незавершеного будівництва не визначені ПКУ як об’єкти оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

Про застосування ПРРО при продажу товарів через мережу Інтернет

ГУ ДПС у Київській області щодо застосування ПРРО при продажу товарів через мережу Інтернет у разі відправлення товарів поштою, за умови оплати за товар з відстроченням платежу, повідомляє про таке.

У ПРРО від ДПС для користувача створена можливість після виконання дії «Сформувати чек» обрати відповідну умову оплати за товар/послугу. У вікні «Умови оплати» користувач обирає одну з умов оплати за товар/послугу): передплата, чергова сплата, остаточний розрахунок:

- при обранні умови оплати «Передплата» зазначається інформація про суму часткової оплати, яку буде отримано за товар/послугу.

- при обранні оплати «Чергова сплата» зазначається інформація про суму раніше отриманих оплат за товар/послугу, суму чергової оплати у гривневому виразі, яку буде отримано за товар/послугу, фіскальний номер чека, за яким було здійснено передплату за товар/послугу.

- при обранні умови оплати «Остаточний розрахунок» зазначається інформація про суму раніше отриманих оплат за товар/послугу, суму остаточного розрахунку, фіскальний номер чека, за яким було здійснено передплату за товар /послугу.

 

 

Строки сплати транспортного податку

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 267.7.1 п. 267.7 ст. 267 Податкового кодексу транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Транспортний податок сплачується у строки сплати податку, встановлені п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ, а саме:

- фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних