Інформаційно - роз'яснювальні матеріали від Головного управління ДПС у Київській області

Дата: 15.04.2024 16:32
Кількість переглядів: 42

Деклараційна кампанія 2024 фінішує 30 квітня 2024 року

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2023 року, добігає кінця 30 квітня 2024 року.

Шановні громадяни, виконайте свій конституційний обов’язок, подавши податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплативши  задекларовані суми податку на доходи фізичних осіб і військового збору,  - зробіть свій внесок у  фінансову підтримку держави! 

 

Сервіс ДПС ЗІР - якісні інформаційно-довідкові послуги для суспільства

ГУ ДПС у Київській області повідомляє платників щодо можливості отримання якісних інформаційних послуг шляхом  використання сервісу ДПС «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (далі - ЗІР), доступ до якого здійснюється через вебпортал ДПС, або безпосередньо через будь-яку пошукову систему в мережі інтернет.

Робота ЗІР спрямована на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною та повною довідковою інформацією у вигляді, зокрема, відповідей на запитання із 37 напрямів; нормативними та інформаційними документами; актуальними ставками податків; інформацією щодо останніх змін в податковому законодавстві, щоденною підбіркою відповідей на двадцять актуальних запитань; податковим календарем, який містить систематизовану інформацію про терміни сплати податків і зборів, платежів, подання звітності до органів ДПС.

Користувачі ЗІР мають можливість оцінити якість відповідей на запитання, що містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментар чи пропозицію до них, а проведений аналіз та опрацювання таких коментарів дозволяє забезпечувати надання якісних інформаційно-довідкових послуг.

 

За порушення законів з питань оподаткування передбачена відповідальність

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до ст.111 ПКУ, за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі  види юридичної відповідальності:

фінансова;

адміністративна; 

кримінальна.

Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з ПКУ, застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.

Притягнення фізичної особи або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення не звільняє ФО чи посадових осіб ЮО від юридичної відповідальності інших видів.

 

Щодо реєстрації неприбуткових установ/організацій після державної реєстрації новоствореної установи (організації) або державної реєстрації змін до відомостей про ЮО

ГУ  ДПС у Київській області інформує, що з урахуванням змін, внесених ЗУ від 23.02.2024  №3603-ІХ до ПКУ, передбачено можливість внесення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) у разі подання в установленому порядку документів для внесення до Реєстру під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.

Якщо за результатами розгляду цих документів установа (організація) внесена до Реєстру, така установа (організація) для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважається неприбутковою установою (організацією) з дня державної реєстрації створення юридичної особи або з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу - п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ.

 

Терміни розгляду скарги на рішення про відмову в реєстрації ПН/РК, якщо платник виявив бажання взяти участь у розгляді скарги

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п.56.23.3 п.56.23 ст.56 ПКУ, скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядається протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Термін розгляду скарги не може бути продовженим.

Звертаємо увагу платників податку, що ЗУ від 23.02.2024  №3603-ІХ внесені зміни до ПКУ, зокрема, 16 червня 2024 набирає чинності нова редакція п.п.23.3.3 п.23.3 ст.23 ПКУ, згідно з якою скарга на рішення, передбачені цим пунктом, розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом:

  • 10 календарних днів, наступних за днем отримання такої скарги, якщо платник податків, який подав скаргу, не виявив бажання взяти участь у розгляді скарги;
  • 30 календарних днів, наступних за днем отримання такої скарги, якщо платник податків, який подав скаргу, виявив бажання взяти участь у розгляді скарги.

Термін розгляду скарги не може бути продовжений.

 

Яким чином ФО – громадянин, яка не є СГ, може отримати інформацію про наявність (відсутність) у неї податкового боргу

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що  фізична особа – громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ».
У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).
 

ФОП - платники ЄП першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на ТОТ, мають право не сплачувати єдиний податок

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що п.11 підрозд.8 розд. ХХ ПКУ встановлено, що з 01 серпня 2023 року ФОП - платники ЄП першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих РФ територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію.

При цьому такі особи не заповнюють декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця за період, в якому відповідно до абзацу першого цього пункту єдиний податок не сплачувався.

Більше інформації читайте тут.

 

Мораторій на проведення податкових перевірок скасований

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що Законом України від 09.11.2023 №3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» (далі - Закон №3453-ІХ) скасовано мораторій на проведення документальних перевірок під час воєнного стану.

Закон №3453-ІХ набрав чинності з 08.12.2023, ним внесені зміни до п.69 підрозд.10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, а саме, доповнено пункт 69 новим підпунктом 69.352, яким встановлено : що з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року включно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть бути включені субєкти господарювання, які мають визначені ризики.

Більше інформації читайте тут.

 

Несвоєчасна сплата узгодженої суми грошового зобов'язання протягом встановлених  строків

ГУ  ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до статті 124 ПКУ, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

-5 % погашеного податкового боргу при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати;

-10 % погашеного податкового боргу при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати - п.124.1 ст.124 ПКУ.

Такі ж дії, вчинені умисно:

-25 % несвоєчасно сплаченого грошового зобов'язання - п.124.2 ст.124 ПКУ;

-50 % несвоєчасно сплаченого грошового зобов'язання при повторній протягом 1095 кал. днів умисній несвоєчасній сплаті або при простроченні сплати грошового зобов'язання на строк більше 90 календарних днів - п.124.3 ст.124 ПКУ.

Залишаємось на зв’язку: Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних