Інформаційно - роз'яснювальні матеріали від Головного управління ДПС у Київській області

Дата: 29.04.2024 10:32
Кількість переглядів: 62

29 квітня 2024 року є граничним терміном  сплати

ГУ  ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що 29 квітня 2024 року є граничним терміном  сплати:

  • юридичними особами авансового внеску  за І квартал 2024 року податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - п.п.266.10.1 п.266.10 ст. 266 ПКУ;
  • юридичними особами авансового внеску за І квартал 2024 року транспортного податку - п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ;
  • єдиного внеску, нарахованого за березень 2024 року, гірничими підприємствами за найманих працівників - абз. перший ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464.

 

Алгоритм дій для подання заяв про бажання/відмову отримувати документ через Електронний кабінет

ГУ  ДПС у Київській області наголошує на переваги електронного листування через Електронний кабінет та повідомляє, що Порядок функціонування Електронного кабінету затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 №637 зі змінами та доповненнями (далі - Наказ № 637).

Для подання Заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет або Заяви про відмову отримувати документ через Електронний кабінет, платнику податків необхідно здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету та, скориставшись режимом «Введення звітності» обрати та заповнити форму заяви (F/J 1391602 – Заява про бажання отримувати документ через Електронний кабінет або F/J 1391702 – Заява про відмову отримувати документ через Електронний кабінет), підписати й відправити заяву до контролюючого органу.

 

ПРРО від ДПС для операційної системи iOS (Apple) та Web

ГУ  ДПС у Київській області нагадує, що  ДПС України розробила нові версії програмного забезпечення програмного РРО для операційної системи iOS (Apple) та Web, а також оновила версії для Windows та Android. Суб’єкти господарювання можуть безкоштовно завантажити відповідне ПЗ на вебпорталі ДПС.

Керівництво користувачів безкоштовного програмного рішення ДПС для версій WEB, Android, iOS та Windows розміщені за посиланням: Головна/БАНЕР/Програмні РРО/Керівництво користувача безкоштовного ПРРО (WEB, Android, iOS, Windows) (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).

 

Розрахунковий документ, сформований та виданий ПРРО, має таку саму юридичну силу, як і розрахунковий документ класичного РРО

ГУ  ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що відповідно до ст. 2 ЗУ від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

 

30 квітня 2024 року завершується граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний 2023 рік

ГУ  ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що 30 квітня 2024 року завершується граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний 2023 рік (для ФОП на загальній системі оподаткування; фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність; громадян).

Платники податків зобов’язані самостійно обчислити суму податку (збору), що підлягає сплаті до бюджету та подати до податкового органу податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі отримання протягом 2023 року таких доходів:

  • доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування - п.п.168.1.3 п.168.1 ст.168 Податкового Кодексу;
  • доходів від особи, яка не є податковим агентом - п.п. 168.2.1 п.168.2 ст.168 Податкового Кодексу;
  • іноземні доходи  - п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового Кодексу.

Податкову декларацію також зобов’язані подавати:

  • іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України, -п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 Податкового Кодексу;
  • платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду - п. 179.3 ст. 179 Податкового Кодексу.

 

При проведенні яких перевірок контролюючі органи надсилають платнику податків письмові повідомлення із зазначенням дати початку перевірки

ГУ  ДПС у Київській області звертає увагу, що відповідно до п. 77.4 ст. 77 ПКУ про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному ст.42 ПКУ, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Згідно з абзацами 1-2 п.79.2 ст.79 ПКУ, документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

 

Про зміну адреси реєстрації місця проживання  необхідно повідомити податкову

ГУ  ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що згідно з п. 70.7

ст. 70 розд. ІІ ПКУ та п. 1 розд. IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822, фізичні особи, у разі зміни місця реєстрації (місця проживання), зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за ф. № 5ДР або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та номером паспорта за ф. № 5ДРП відповідно.

ФО зазначені заяви подають особисто або через представника до ДПІ за своєю податковою адресою, а в разі зміни місця проживання – до ДПІ за новим місцем проживання або до будь-якої іншої ДПІ.

Заяву за ф. № 5ДР також можна подати в електронній формі (зі сканованими копіями підтверджуючих документів, необхідних для внесення змін до ДРФО), за допомогою інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет».

 

Прийняли рішення щодо листування з податковою службою в електронному вигляді  - подайте Заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет

ГУ  ДПС у Київській області звертає увагу, що наразі одним із найбільш функціональних електронних сервісів ДПС України є Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua/), яким забезпечуються онлайн комунікації з платниками податків. 

За допомогою Електронного кабінету здійснюється взаємодія органів ДПС з платниками податків у режимі реального часу та забезпечується повний спектр  послуг для платників, зокрема: персоніфікований податковий календар, стан розрахунків з бюджетом, подання податкової звітності, подання запитів та отримання довідок, листування з податковими органами, сплата податків (для фізичних осіб), тощо.

Статтею 42 ПКУ передбачено  можливість прийняття рішення платником податків щодо листування з податковою службою через Електронний кабінет, шляхом подачі заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет в паперовому вигляді чи в електронному вигляді, за наступними формами: 

-  (форма f/j1391602) – заява-бажання отримувати документ через Електронний кабінет;

-   (форма f/j1391702) – заява-відмова отримувати документ через Електронний кабінет.

 

Переваги електронного листування

ГУ  ДПС у Київській області звертає увагу на  переваги електронного листування :

Висока швидкість передачі повідомлень - на обмін інформацією витрачаються кілька хвилин, тоді як при використанні звичайних поштових відправлень на пересилку кореспонденції витрачається кілька днів

Передача інформації в режимі реального часу

Економічність - одна сторінка тексту передається за частки секунди, а для  телефонної розмови необхідно затратити кілька хвилин

Невисока вартість послуг – особливо актуально  за необхідності дистанційного спілкування (міжнародні поштові відправлення та послуги телефонного звязку коштують значно дорожче)

Передача файлів разом з листом: за допомогою електронних листів можна надсилати текстові документи, фотографії, графіку, звукові файли ,тощо

Можливість працювати з текстом

Одночасне пересилання за декількома адресами.

 

Органи стягнення

ГУ  ДПС у Київській області звертає увагу, що відповідно до п.41.4 ст.41 ПКУ, органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені п.п. 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Повноваження і функції контролюючих органів визначаються Податковим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України.

Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, у тому числі на запит правоохоронних органів.

 

Реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску

та інших платежів до бюджету

Головне управління  ДПС у Київській області звертає увагу, що реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету розміщені в Центрах обслуговування платників податків, на офіційному субсайті ГУ ДПС у Київській області за посиланням:  (https://kyivobl.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv) , або на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).
За принципами, визначеними п. 42
прим. 1.1 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України функціонує електронний кабінет, який забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, в тому числі, шляхом, зокрема, автоматизованого визначення рахунків для сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на поточну дату конкретного платника податків.

 

Застосування штрафних санкцій за порушення строків, визначених ПКУ для подання податкової звітності, сплати податків і зборів,

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що ДПС України у зв’язку з численними запитами територіальних органів ДПС та платників податків, щодо застосування до платників податків, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки, штрафних санкцій за порушення строків, визначених ПКУ для подання податкової звітності, сплати податків і зборів, листом від 18.04.2024 №11338/7/99-00-04-01-03-07 роз’яснила особливості

застосування штрафних санкцій за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності та за порушення правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань.

 

Що таке виплати, пов’язані з оплатою праці?

Головне управління  ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п. 3 розд. І Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017  №148, виплати, пов’язані з оплатою праці – це виплати, віднесені до фонду оплати праці, а також до інших виплат, що не належать до цього фонду.

Відповідно до п. 3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004  № 5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.01.2004 за № 114/8713, виплати, що не належать до фонду оплати праці:

- внески підприємств на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
-  допомога по тимчасовій непрацездатності;

- допомога по вагітності та пологах;

- допомога при народженні дитини; допомога по догляду за дитиною до    

  досягнення нею трирічного віку;

- допомога на поховання; оплата путівок на санаторно-курортне лікування та

   оздоровлення;
 - допомога по частковому безробіттю.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних