ЛИТОВЧЕНКО Андрій Олександрович

Дата: 20.04.2023 20:19

Литовченко Андрій Олександрович,  позивний Блейд.
Любив гори, велопрогулянки, займався боксом, постійно вдосконалював свої професійні навички.
Народився  06.09.1988 року.
У 2010 році Закінчив факультет літальних апаратів, а також факультет програмування Національного авіаційного університету у Києві.

У 2015 проходив навчання на військових курсах в Українському легіоні.
Взимку 2016 року працював парамедиком в ASAP в зоні бойових дій у Донецькій області.

Одружився 24.02.2017 року.
З 2018 працював розробником в СРРМ – Марсельський центр фізики елементарних частинок.

17.06.2021 у Андрія народився син Марко.

На початку березня 2022 року повернувся з Франції в Україну і приєднався до лав 241-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Був командиром взводу стрілецької роти «Чорний ворон».
Андрій був надзвичайно чесним, відкритим, сумлінним, мав гарне почуття гумору, мав загострене почуття справедливості.

Він навчав свій підрозділ тактиці, добре виконував поставлені задачі, був дуже відповідальний, світлий і принциповий.
Загинув 12 липня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі села Дементіївка Харківської області. Він зазнав смертельної вибухової травми в голову. Йому назавжди 33.

11 липня 2023 року в актовій залі Хотівського академічного ліцею імені Левка Лук’яненка рідним загиблого воїна, ЛИТОВЧЕНКА Андрія, вручили державну нагороду Героя – орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).